האיש המוזר שהיה במועדון לילה

"אני משוכנע לחלוטין" שהוא כתב לי, "שטלביזיות הן כבר מסוגלות לפעול כמצלמות המאפשרות התקשורת בתעשייה ולקוחותיהם להתבונן ולהקשיב לכל אחד וכל מה שבתוך קו הראיה של המסך."

מה נשמע יותר מטורף מאשר לומר "אני חושב שמכשיר הטלביזיה שלי מסתכל עליי?" אולי הוא חתם את המסר שלו "Napolean238@AOL.com". אבל כמה אנשים להבין את הנושא הזה, ואני שמח שמצאתי את האיש באתר שלנו. אני יודע כמה זה קשה לבחור את המילים הנכונות ולצפות מראש מה אפשרי, מבלי לאבד את כל אמינותו.

כבר שלוש שנים, אני לומד את נושאי פרטיות על טלביזיה אינטראקטיבית דיגיטלית, והצלחתי להרגיע את הכתב שלי שלא שמע דבר על מצלמות כאשר התגנבתי לארוחת צהרי קואליצית מדיה המיעון במועדון ייל בניו יורק . אם האנשים האלה לא יודעים על הגאדג'טים מעקב במכשירי טלביזיה, אף אחד לא עושה.

מועדון לבת מצווה

מועדון,
מועדון לבת מצווה,
מועדון בת מצווה,
מועדון לבר מצווה,
מועדון בר מצווה,
מועדון בתל אביב,
מועדון ריץ,
מועדון טורו

קואליצית מדיה המיעון (AMC) היא חטיבה של האגודה לשיווק אינטרקטיווי (AIM), שלאחרונה נעשה חלק משיווק האגודה הישירה (DMA), קבוצת שתדלנות לדיוורי זבל, מתקשרים קרים וחוקרי שוק. AMC הוקם על מנת לממש את חלומו של פרסום ממוקד – דרך חדשה לאנשי פרופיל והיעד המבוססים על ההתנהגות שלהם הצפייה, או כפי שהוא ידוע כיום, "telegraphics" שלהם. בולט בין 34 חברי הקואליציה הם Nielsen Media Research, הפרסום הענק יאנג ורוביקם, WebTV, שנמצא בבעלות מיקרוסופט, וחברת NDS, הנמצא בבעלות הבינלאומית החדשות של רופרט מרדוק.

הקבוצה שאני עובד בו לא הוזמן להצטרף. אני משמש כמנהל בריטי הלבן דוט,, מסע פרסום קטן, אבל בכל זאת בינלאומי נגד טלביזיה.

הייתי כל כך לא מאורגן באותו היום, כי כשהגעתי למועדון ייל, לא היה לי כרטיסי ביקור לחברה הפיקטיבית שלי. החליפה שלי נראית נחמדה.

"אין לך כרטיס ביקור?"

"אה, לא. "

אבל האיש הצעיר בדלת לא יכל לעשות יותר מדי בלגן. חסר לי אוכל, והלכתי ישר לישיבת ועדת המשנה לפרטיות של AMC. החדר ספון עץ האלון של 20 אנשים ישב בשקט סביב צלחותיהם של עוגיות וספלי חרסינה של קפה גרוע מפתיע, להקשיב לרמקול, מתוכם מנכ"ל BeyondZ האינטרקטיווי עבר על מה שהיא יודעת על מצב השתדלנות בוושינגטון.

היא הדגישה כמה חשובה הייתה לשאת ולתת משהו ברמה הפדרלית, לפני מדינות בודדות יכולות להעביר את החשבונות הפרטיים שלהם. דיון הפך לבריחה הצרה שלהם בקליפורניה. הצעת חוק שעבר עד כדי כך שיש צורך באישור של צופים לפני ניטור יכול להתחיל, ונהרגתי רק לאחר שתדלנות אינטנסיבית על ידי מיקרוסופט ו-AOL. כולם הסכימו שהם ברי מזל. הסנטור דברה בואן היה יותר מדי קדימה של העקומה.

"מותר לי לשאול מי אתה?"

הסתכלתי למעלה, בארט כהן, סגן נשיא בכיר לפרסום ומסחר לACTV, ויו"ר הקואליציה. זיהיתי אותו מזיכוי וידאו SpotOn שהוא נותן למפרסמים.

גדלת זכות ב– לרחוב קטן של בתים זהים. האם האנשים השמחים בתוכם הזהים גם כן? הו לא! לכולם יש עורות שונים, מספרים שונים של ילדים, לעשות כסף שונה ורוצים דברים שונים. בכל פעם שזוג הלבן הישן עם הפודל לחץ על השלט הרחוק שלהם, הוא נרשם במסד נתונים בתיבה שלהם הממיר. הדבר נכון גם עבור המשפחה הצעירה השחורה עם לברדור. SpotOn תוכנת אוסף נתונים, ניתוח זה, ושולחת כל אחד מהם הפרסום ממוקד או תוכניות להתנהגות הייחודית שלהם. הסוד: אלגוריתמים של בינה מלאכותיים!

"ראה תיבה ש?" ראשו של SpotOn מכירות בדנבר שאל אותי בתערוכה, "התיבה שיכולה להכיל 64,000 ביטים של מידע עליך!" וזה היה רק ​​בתיבה הכללית המכשירים 2000, אפילו לא כולם 5000 GI מדבר כ.

"אני מתכנת" אמרתי, "אני רק מתחיל לעבוד עם טלביזיה אינטראקטיבית."

למה אני נותן את השם האמיתי שלי? זה היה כל כך טיפש. שאלתי את מר כהן לראיון לפני כמה חודשים, והוא דחה אותי.

"אני חייב להיות זהיר לגבי מה שאני אומר," הוא אמר לי בטלפון, "כי מה שאני אומר יכול בסופו של ספר, ואני אצטער על זה."

הוא הביט בטופס ההרשמה שלי, ואז הביט בי.

"אתה לא העיתונות אתה?"

"לא" אמר.

(שתיקה ארוכה). "בסדר."

לחצתי את ידו. זה היה בשרני וחזק, כמו את פניו. עדשות המשקפים האופנתיים, הצרים עשו ניגוד נחמד. הוא נראה טוב.

אמנות כהן הוא מאוד מודאג לגבי אנשים מקשיבים למה שהוא אומר. עם קואליצית מדיה הממוקדת, הוא נחוש להציע מקום שבו מנהיגי התעשייה יכולים לדבר בביטחון, מסכים כיצד לנהוג לפני שאתם אומרים משהו בציבור.

"אתה לא רוצה לדבר עם העיתונות על כל זה", הוא אמר לנו שוב ושוב. "אם חלק יחסי הציבור רעים יצאו, בין אם זה נכון או לא, זה עלול לקחת לנו שנה לעשות את זה."

כולם הנהנו. כולם הסכימו שהם לא יכולים להרשות לעצמי לעשות את אותן טעויות שהיו להם באינטרנט – ממהרים למדיום שהם לא שלטו, ללא אסטרטגיה במקום, תכנית גיבוי, רק במקרה שהמשתמשים גילו על כל אלה עוגיות.

חברות שעושות טלביזיה אינטראקטיבית להוטות לדבר על "מהפכה הדיגיטלית מגיעה", צופי תקווה ישכחו שכבר קרה. טלביזיה אינטראקטיבית היא באמת נגד מהפכה דיגיטלית, מחיצות בתוכן שצופים יכולים לראות, והעברת שליטה בידיעותיהם ושעתי פנאי של חזרה לשידור.

DoubleClick, חברת הפרסום באינטרנט, נכנס לצרה גדולה כאשר ניסה להתחבר נתוני גלישה באינטרנט עם רשומות מנותקות מAbacus, חברת קטלוג הזמנות בדואר. אבל ספקי שירות טלביזיה לא יצטרכו לאלתר בדרך זו. דיגיטלי להגדיר דף תיבות להתחבר נתונים ומחוברים ברגע שהם מותקנים. זה מה שהמכונה נועדה לעשות. מספר החברות עכשיו מקווה לחבר את הפרסומות שאתה רואה למוצרים שאתה קונה באמצעות כרטיס נאמנות סופרמרקט. אין סוף לנוחות זו.

באירופה טלביזיה האינטראקטיבית היא הצלחה גדולה. אבל התעשייה האמריקנית דורשת מנהיגים בעלי חזון להתגבר על הספקנות של מפרסמים וצופים. אמנות כהן פועל לסטיב ג'ובס. והוא עשוי לזכות, הוא דבר עם קשוח ומופרע. הוא התהלך בחדר מאחורי מנכ"לים, אבד בשנייה אחת חשב, דורש את תשומת לבנו הבאה. כולנו התרשמנו.

אני ראיינתי עשרות בכירים בתעשייה זו, בטלפון, בבתיהם של "העתיד" שלהם ובכנסים בטלביזיה אינטראקטיבית ושיווק אחד לאחד. אלה אנשים שלעולם לא יפגוש, אבל שבקרוב ידעו הרבה עליך.

דייויד ביירן, מנהל בכיר לפיתוח עסקי במיקרוסופט היה שמח לדבר על מחסן נתונים שנאספו על ידי שWebTV, מחכה לאיזשהו שימוש עתידי. אנשי מכירות ונשים אחרים היו צעירים ונרגשים להיות חלק מהדבר הגדול הבא. הם לא היו בטוחים איך להתמודד עם השאלות של פרטיות, אבל התקווה חזרה הייתה בשל היום "נוער תקשורת מתמצא". ככל הנראה, הילדים הקטנים הם, שהם פחות דואגים לפרטיות.

בכנס אחד, Kirt גאן של פרסום ייעוץ Cylo שלם היה לו חדר, צחק כשהוא העריך למה זה עשוי להיות: ". אני לא יודע אם זה כמה אנשים קראו את הכתבה של 1984 או מה בפאזל זה הוא"

ואכן, בספרו של אורוול הוא עומד לאבד הרבה מהכח הרטורי שלו. החוויה האמיתית של טלביזיה אינטראקטיבית בקרוב תתפוס את מקומה. כאשר הצרכנים מגלים שמכשירי הטלביזיה שלהם מקליטים את מה שהם עושים בחדרי המגורים וחדרי השינה שלהם, הם יהיו גם לקום והגנת ביקוש, או, לחלופין, הם ילמדו לאהוב אותו.

"אח גדול", הילדים שלנו יכול לצחוק ביום מן הימים, "זקן מודאג כי במאה האחרונה. אבל תראה – עכשיו הם ירשמו את כל מה שאני עושה, ואני יכול להזמין פיצה ללא חיוג הטלפון שלי "!

אנליסטי הנתונים שפגשתי היו מבריקים. אני לא יכול לחשוב על שום שימוש בטכנולוגיה זו, שכבר לא נחקרת או כבר בפיתוח.

ניל Muranyi של קבוצת המסד הוא האיש שנטבע לראשונה על "telegraphics" כדי לתאר את הנתונים אתה ואני יהיה לייצר בכל ערב. הוא כבר ראה כיצד תעשיית הביטוח יכולה לחסוך מיליוני דולרים:

"מערכות כאלה תאפשרנה, אומרות מבטחים להבדיל שמרני שונאי סיכון מתכנית חץ גמר גבוה מגורים, ולאחר מכן להתאים את שני מסרים שיווקיים ומערכות ניקוד סיכון בהתאם."

פט דייד של סינרג'י ייעוץ ספר לי על "קבוצות השווי" שלו psychographic, אנשים שהוא השתתף בסקר וראיין עד שהוא מסוגל לסווג את הרגשות שגורמים להם לפעול. כאן הוא מתאר כיצד נתוני הטלביזיה שלכם ישמשו כטביעת אצבע דיגיטלית, המקשר אותך לאחד מהם:

"בואו נגיד שההשערה היא שאדם פנימי מכוון, אם הם צופים בדה דה דה, היה מגיב בצורה כזו וכזו. עכשיו אתה יכול לבדוק את זה. אתה יכול לבדוק את זה בסוף בכל פעם, כי אתה מתחיל עם השאלה 'האם אנחנו יכולים לשנות או לחזק התנהגות על בסיס המידע הזה?' "

לשלוט. זה הסלוגן נהג למכור טלביזיה אינטראקטיבית. אבל מה שבאמת מרגשים את האנשים האלה הוא אופן שבו יוצר תנאי ניסוי בבית. מכשיר הטלביזיה שלך יהיה מסוגל להראות לך משהו, שים לב כיצד אתם מגיבים, ולהראות לך משהו אחר, עובדים עליך לאורך הזמן עד שהוא רואה את ההתנהגות הרצויה.

אבל מי יותר נחמד ללחוץ על הכפתורים? פט דייד דבר כמו המחבר העדין, לעזרה עצמית שכל כך בקלות היה יכול להיות, והיה לו חוש הומור מצוין. כשנודע לי שהוא עבד על אשלון, מערכת הציתות האלקטרונית בעולם של צבא ארה"ב, הוא צחק.

"אה, כן", הוא אמר, "אנחנו רגלנו אחרי כולם".

זו הסיבה שארוחת צהרי AMC הייתה הפתעה. החבר 'ה האלה היו כל כך קשה ואגרסיביים, כמו רעי עסקים גדולים בסיפור מצויר.

עניי ג'רום שמשון, אנליסט הנתונים הצרפתים עובד נילסן, הושם ללעג בגלוי למדבר יותר מדי זמן, ובדיחה על "הצהרות קריירה מסתיימות" נזרקה קדימה ואחורה בין נציגי מכירות צעירים קשים.

הפרט לקארן לנון של BeyondZ, אף אחת מהנשים לא העז לומר דבר. וכאשר איזה טמטום מהציע להסביר לצופים על המזהה הייחודי ומה שעשינו עם הנתונים שלהם, ג'ק מאיירס ממאיירס דווח ירה בו.

"תשמע," הוא אמר, "באמת שאין דבר כזה, פרטיות, אלא אם כן אתה .. [מפוצץ] טד קזינסקי או משהו. אין פרטיות. הכול זה יחסי הציבור. זה כל התפיסה. "

בראש סדר הניקור עמד אמנות כהן. והוא הבהיר שלא יהיה שום דבר צופים אומר:

"כרגע אתה להיות ממוקד על ידי נילסן," הוא אמר בביטול, "זה רק נתונים טובים יותר. אף אחד לא מקבל אישור עכשיו ".

אבל אז, זה כאילו שהוא היה צריך ללכת על:

"ההבדל הוא", הוא אמר, לחלוטין סותר את עצמו, "תיבה זו יש מזהה ייחודי, כך שאתה מסוגל תיבות סקר בנפרד. מעשי הכבלים והדברים שנכתבו לפני שנים לא באמת להתמודד עם זה. "

זה היה הרגע שהתחלתי לי הרגשה המוזרה של אהדה לאמנות כהן. התחלתי לראות כמה יש לנו במשותף. אה, בטח, לפני חברי קונגרס שהוא יכול לשחק מזדמן, ואומר הפרופיל שהוא עושה זה לא שונה מהדרך בה אנשים יודעים המכולת המקומית שלהם.

אבל מול מפרסמים אלה, כמו ווס ות מפרסום גריי, או טים הנלון של סטארקום ברחבי העולם, שהאזינו אי שם ברמקול, כהן נאלץ לפרוש את חזונו של השינוי הקרוב, בלתי החוזר לדרך בני אדם לחיות. היה לו לחזות את הבלתי ייאמן. הוא היה צריך לגרום לאנשים להקשיב, אבל לא בכל דרך שיכול להופיע, יניח, יותר מדי קדימה של העקומה.

"זה הולך לקרות", הוא אמר שוב, "שום דבר לא יעצור אותו. הטכנולוגיה היא כל כך חזקה! זה לא רק אינטראקטיביות; targetability ואחריותו של … כל הנתונים הם דיגיטליים ".

האם תמצא את המילים הנכונות? איך אפשר לתאר את עתיד שכבר תופס את כל ההווה שלך, שיש לך למדו בפרטים הקטנים ביותר, כך שאתם כבר חיים אותו – בלי להישמע משוגעים?

"טלביזיה היא תחזיות!", הוא מתעקש, "נילסן הוא תחזיות! זה יהיה מבוסס על ספירה בפועל! במקום … עולם לא מציאותי של נתונים חזויים, אנחנו נכנסים לעולם אמיתי של נתונים בפועל, נתוני מפקד. שמבדיל את כל הדברים האלה מכל מה שהיו עד עכשיו. "

מה הוא אמר? זה היה טוב. שרבט לי את זה. נתוני מפקד! למה אני לא חשבתי על זה? אני כבר כל כך תלוי על דבר תנאי הניסוי. כהן הוא גאון! זו הדרך המושלמת כדי לתאר את זה. זה יכול להביא את אנשי ימין על לוח!

בכל מקרה, אני מאחל כתב הדוא"ל שלי היה שם. אין כמו להיות עם אנשים שסוף הסוף מבינים את מה שאתה מדבר עליו.

חלק שתי: דואר עקוד

בחודשים הבאים, לקח חלק בפגישות ועדת משנה הפרטיות של AMC. אלה התקיימו בראשות קארן לנון, אישה נחמדה מאוד שאני הייתי קורא ליונת פרטיות. כלומר, היא חושבת שהכל יהיה בסדר, כל עוד הצרכנים אמרו שחירויות האזרח שלהם זוכים לירוק עליהם. אבל גם הוא וגם נצי הפרטיות, שהיו נגד העלאת בעיות כאלה בציבור, הסכימו על דבר אחד: חותם פרטיות היה נחוץ בדחיפות.

AMC פרסם מסמך הנחית פרטיות בעניין זה, והסביר כי מערכת הפעלת תעשייה של רגולציה עצמית הייתה צריך להיות במקום, לפני שמחוקקים עצמם הבינו מה הייתה טלביזיה אינטראקטיבית וכיצד זה ישפיע על חיי אזרחים. אבן הפינה של כל ניסיון כזה היא להיות חותם ציות פרטיות חדש, שהקואליציה מקווה להכריז בקול תרועת הסתיו הזה. שאר מסמך ההנחיה כתובה בשפה מעורפלת על כבוד ואמון, למרות ששני המשפטים האלה בולטים:

אמצעי אבטחה אלה ישתנה בהתאם לתצורה של מערכות טיפול בנתונים ובמטרות של הנתונים שנאספו. מידע פיננסי, מידע רפואי, VOD / PVR / מידע צופה ממופים PII ידרוש רמות גבוהות יותר של ביטחון מאשר מידע אנונימי לגבי קליקים, צפייה או רכישות.

אני מניח שזה יפה מצידם רוטן על אבטחת המידע רפואי והכספי של הצופים, אבל מה זכות יש להם לכל נתונים במקום הראשון?

בכל מקרה, פגישות אלה נערכו בעיקר על ידי שיחת ועידה, אז אדלג על התצפיות האישיות השנונות ולקבל זכות לנושאים. מה שיבוא הם הנושאים שהיו חשובים לחברי ועדת המשנה לAMC הפרטיות, הקבוצה שתהיה יצירת חותם ציות הפרטיות החדש הזה. כאשר צרכנים רואים חותם זו מופיע במסכי הטלביזיה שלהם, מרגיע אותם בסטנדרטים הגבוהים ביותר שהם נענים, הם צריכים לדעת מה קורה במפגשים האלה שבי החותם נוצר.
מטרה: לשכנע מחוקקים לבטל את חוק הכבלים

האנומליה קיימת בין רגולצית הפרטיות של כבלים ולווין. חוק הכבלים 1984 הוא הרבה מחמיר. שני עורכי דין פרטיות ושדרנים רוצים "רמת מגרש", אלא בכיוונים שונים. חברי הקואליציה יעצו במיוחד כדי להעתיק שפה שקוקס כבל שכתב עד לחוזה המנוי שלהם. זה נחשב צעד ראשון טוב לקראת שחרור טלביזיה אינטראקטיבית מכבלי החוק.
מטרה: לשמור על חקיקה הרחק מהברית

זה עלה מספר פעמים שמחוקקים של המדינות יכולים להציע חקיקת הפרטיות שלהם. opt-in החקיקה המוצעת של דברה בוון נדונה מספר פעמים. שוב ושוב, הוסכם כי אם החקיקה הייתה להיות שונה, זה נעשה הכי טוב ברמה הפדרלית, שבו לוביסטי התקשורת השונים הייתה השפעה רבה יותר.
מטרה: ליצור חותם פרטיות לפני הממשלה מסדירה

או, כפי שהאמנות אמרה כהן: "נושך אותנו בתחת".

אחת השיחות הראשונות של ועדת המשנה לפרטיות הכיל רגע הומוריסטי. כולם היה מסכים שמהירות הייתה של המהות ושהתהליך של יצירת חותם לא יכול להיות מותר לשקוע למטה. עורך דין בשיחה הציע לקחת היוזמה ולהכין רשימה מהירה של עקרונות פרטיים.

זה היה הרגע שלא הייתה דממה, ואחרי קצת שחוק.

כמובן שהוא לא יכל להכין רשימה כזאת של עקרונות פרטיים! אנחנו לא שלחנו את ביקורת הפרטיות שלנו, מבקשים מכל החברות שלנו מה שכבר היו לי מתאמן במקום! היו לנו לשאול אותם מה הם אספו נתונים, שבו היה מאוחסן, שאותו היה משותף עם, הכל!

ביקורת הפרטיות הייתה כל שאלה שאני, חוקר חברות אלה, יכולתי אי פעם רוצה לשאול. אבל זה היה יותר חשוב לועדת המשנה לפרטיות של AMC, כי הדבר האחרון שכולנו רציתי לעשות היה לשים את הכללים שעשויים "לחתוך מישהו החוצה".

אז יש את השיעור הראשון באיך ליצור חותם היענות לפרטיות: ודא הוא מגלם את המכנה המשותף הנמוך ביותר של מה שכולם כבר עושה בכל מקרה.
מטרה: להימנע מהרשאה, התרכז בתוכן מתאים

מסמך הנחית הפרטיות נכתב על ידי קארן לנון ואדם בשם ג'ים קניג על משהו שנקרא קבוצת ePrivacy, שהופכת להיות חברה בת בבעלות מלאה של חברה בשם Postiva. אז אפשר להניח שהוא חזק מאוד על דברים כמו אישור צופה.

אבל בישיבות, הוא טען שזה לא היה חשוב. הוא אמר שעם חינוך, צופים יכולים להיות עשוי לראות כי "התוכן המתאים" היה חשוב יותר "רשות."

במילים אחרות, אם טלביזית אוספת נתונים ושימושים שנתונים להפקת תוכניות שהצופה אוהבת, ושהמשתמש לא יבחין בו או לא רואה שום סיבה להתלונן, אז אין שום בעיה.

"אין שום בעית פרטיות אם תוכן מקבל קבלה 100%", אמר קניג. … "אם אנחנו יכולים ללכת לכיוון רלוונטי, שסופו של דבר שבו אנחנו רוצים ללכת."

טיעון זה מפתה, ויש לו טבעת משוחר יפה לו.

אבל אחשוב שוב על מה שהוא אומר. קודם כל, אין דבר כזה בעיקרון הפרטיות. ואנשים הגיוניים יכולים להתווכח על שם כדי לצייר קווים סביבו. אבל לא משנה מה ההגדרה שלך, פרטיות היא עיקרון של זכויות אדם. זה חייב להיות מוגדר איפשהו ומכובד.

מה עיקרון ג'ים קניג הגדיר שAMC אז יכול לכבד? בהחלט לא.

כשהוא אומר AMC להתרחק מרשות וכלפי "רלוונטי", הוא אומר למעשה שאין עיקרון הוא על כף מאזניים שיחייב ההסכמה של צופה. למעשה, העצה שלו ליצרני ITV חבריו היא לא "לתת לצרכנים את מה שהם רוצים", אלא "תעשה לצרכנים מה שהם נתנו לנו לצאת בשלום".

והנה דרך שנייה שהערתו של קניג בוגדת הזלזול שלו בתעשייה ללקוחותיה:

צופיו הוא מתארים, שמקבל בהכנעה את חקירתו, לא ספרו את האמת על מה שהוא עושה בביתם, או מה הוא יעשה עם הנתונים הוא אוסף. כל מערכות אינטראקטיביות חדשות חודש משוגרות, וכל אחד מגיע עם שני סטים של ספרות לקידום מכירות: אחת עבור צופים ואחת עבור המפרסמים.

צופים ספר כיצד הם יוכלו להזמין פיצות באמצעות מכשירי הטלביזיה שלהם, מפרסמים ספרו על שיווק וקישורים לשירותי נתונים ענקיים של צד שלישיים psychographic. מי בוחר ב'היית ביודעין לזה? אף אחד. וג'ים קניג יודע את זה.

כן, iTV המפיקים ועורכי דין פרטי לשתף חיבה לרטוריקה מוגזמת. אבל אם האנשים בתעשייה הזו מסרבים להיות מרוסנים על ידי עיקרון כלשהו שאפשר לדון בשלווה, אז אנחנו בצד החיצוני חייבים להמשיך ולדמיין שהם יבואו בעקבות עצתו של קניג, ולעשות מה שהם רוצים, עד שמישהו מתלונן.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: